GALAXY Tab 3 – ciekawa propozycja od Samsunga 3

Alsen, wiodąca sieć sklepów komputerowych zachęca do zakupu nowego tabletu firmy Samsung. GALAXY Tab 3 bo o nim mowa jest urządzeniem, które zostało stworzone głównie z myślą o rozrywce dla całej rodziny. 10.1-calowy ekran sprawia, że codzienne korzystanie z tabletu jest bardzo przyjemne, komfortowe. Sprawdźmy, czy najmłodszy brat z serii Galaxy Tab okaże się być ciekawą propozycją dla osób poszukujących tego typu urządzenia.

1

GALAXY TAB 3 Z ZEWNĄTRZ

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy tablet Samsunga jest bardzo cienki. Sprzęt wygląda bardzo elegancko. A to za sprawą zarówno lekkiej, jak i cienkiej obudowy. Zastosowanie tego typu elementów urządzenie to jest bardzo ergonomiczne. Ekran 10.1-calowy, pracujący z rozdzielczością WXGA (1280 x 800 px) gwarantuje czysty i ostry obraz podczas codziennej pracy z urządzeniem, czy odprężeniu się po ciężkim dniu pracy – np. podczas grania w gry, czy oglądania filmów.

Jak już wspominaliśmy, ergonomia w GALAXY Tab 3 10.1 stoi na wysokim poziomie. Bardzo dobrze, że producent przyłożył do tego tak duży wkład, ponieważ dzięki temu komfort pracy z urządzeniem jest bardzo wysoki – nie musimy gimnastykować się mocno przy regulacji głośności itp.

FUNKCJONALNOŚCI TABLETU

GALAXY Tab 3 to nie tylko ciekawy design. To również wiele funkcjonalności, które zwiększą przyjemność naszego codziennego korzystania z tabletu. Funkcja Sound Alive sprawia, że dźwięk wydobywający się z głośników jest znacznie lepszy niż ten od konkurencyjnych modeli.

Nasz tablet może także służyć jako pilot telewizora. Dzięki tej funkcji z łatwością można wyszukiwać ulubione programy i przeglądać listy zalecanych pozycji programu telewizyjnego.

Ważną opcją jest także wbudowany kanał 2,4 GHz/5 GHz – WiFi Channel Bonding, który zapewnia dwukrotnie szybszą transmisję danych (143 Mb/s).

2

Priorytetem w tabletach multimedialnych jest także wydajność. Pierwszy test jaki uruchomiliśmy to benchmark SunSpider. Oprogramowanie sprawdza sprawność renderowania JavaScriptu. Tab 3 10.1 wypadł w tym teście bardzo dobrze. Minimalnie został wyprzedzony przez Note 8.0 oraz Tab 3 8.0. Prawie dziewięć godzin podczas oglądania filmów HD i nieco ponad osiem godzin podczas przeglądania różnych stron WWW. Taki wynik osiągniemy bez konieczności podłączenia urządzenia do sieci. Kiedy jednak bateria zbliży się ku rozładowaniu, przywrócenie jej do 100% pojemności zajmie około pięć godzin.