Strona główna | Wykonawcy polscy - zagraniczni

Witaj gościu! | Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc

Jak korzystać ze strony?

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak dodawać piosenki lub jesteś tu pierwszy raz, zapraszam do przeczytania kilku informacji.

Spis treści

  1. Dodawanie piosenek
  2. Edytowanie piosenek
  3. Komentowanie piosenek
  4. Ocenianie piosenek
  5. Modyfikacja profilu

Dodawanie piosenek

Ważne informacje

Aby dodać piosenkę, musisz najpierw przygotować do niej chwyty i tekst. Najlepiej, byś dodał chwyty do piosenki, którą byś zagrał. To samo tyczy się nut i tabów, choć jeśli znasz na przykład tylko tabulatury, to możesz także dodać nuty.

Musisz być zalogowanym, by dodać piosenkę. Jeśli nie zarejestrowałeś się jeszcze - wejdź tutaj.

Ważną rzeczą jest to, byś nie dodawał takich samych opracowań piosenek, jakie już są. Nikt nie potrzebuje tego co już jest, dodatkowo baza danych na tym skorzysta.

Proszę o nieocenianie piosenek oraz ich opracowań w treści piosenki. Od tego są komentarze.

Co i jak

Po wejściu w formularz dodający piosenkę, przypatrzmy się głębiej miejscom do wypełnienia.

Tytuł piosenki - podajemy tytuł oryginalny piosenki, jeśli nie istnieje lub nie jest nie znany, wpisujemy pierwsze słowa piosenki

Wykonawca - podajemy imię, nazwisko, przezwisko lub nazwę zespołu, który wykonał oryginał. Czyli nie podajemy autora covera.

Pochodzenie wykonawcy - zaznaczamy pochodzenie wykonawcy (mamy do wyboru polskie lub zagraniczne). Polskie covery zagranicznych piosenek zaliczamy do polskich!

Treść piosenki - tutaj wklejamy przygotowane lub dopiero tutaj tworzymy opracowanie. Najlepiej, by chwyty znajdowały się obok tekstu, tak jak tu lub nad tekstem, tak jak tutaj.

Jeśli chodzi o podawanie nut - najlepiej eksportować je z Guitar Pro do PNG i usunąć kolor tła w GIMPie za pomocą Zmień kolor w alfę tak jak tutaj. Tabulatury eksportujemy z GP do ASCII, warto pamiętać, że jest to program produkcji amerykańskiej - ich dźwięk B to nasz H. Dlatego można zmienić strunę B na H. Można także usunąć długość nut. Do tego musisz wiedzieć, że dodając tabulatury do edytora na stronie, powinieneś zmienić krój czcionki na Courier new.

Warto wiedzieć, że tworząc nową linijkę w edytorze zamiast Enter lepiej nacisnąć Shift+Enter. Nie tworzy to tak dużego odstępu, ponieważ ta kombinacja nie tworzy nowego akapitu. Natomiast Entera możesz użyć, gdy jest koniec zwrotki/refrenu.

URL klipu z YouTube - wklej tutaj link do wykonania oryginalnego piosenki. Może to być część koncertu lub teledysk.

URL covera z YouTube - wklej tutaj link do wykonania amatorskiego (na gitarze, klawiszu bądź czymkolwiek innym).

Poziom trudności - musisz sam zdecydować, jak trudne jest Twoje opracowanie piosenki. Możesz wybrać więcej niż jeden poziom, więcej informacji po najechaniu na numer.

Typ opracowania - tutaj zaznaczasz to, co wpisałeś do treści.

Edytowanie piosenek

TODO

Komentowanie piosenek

TODO

Ocenianie piosenek

TODO

Modyfikacja profilu

TODO


Kontakt
© 2010 by Grupa IT Maniak Strona została wygenerowana w 0.0018 sekund.