Intel wspiera Bena Saundersa w polarnej ekspedycji wszech czasów 1

Ultrabooki™ oparte na procesorach Intel® Core™ 4. generacji zostaną przetestowane w ekstremalnych warunkach podczas antarktycznej wyprawy Bena Saundersa

Najważniejsze informacje:

  • Brytyjscy polarnicy Ben Saunders i Tarka L’Herpiniere wyruszyli na wyprawę na biegun południowy słynną trasą kapitana Scotta
  • Ekspedycja, podczas której zostaną pobite światowe rekordy, pozwoli sprawdzić najlepsze technologie Intela
  • Niespotykana do tej pory, relacja na żywo z wyprawy będzie możliwa dzięki rozwiązaniom Intela

Ben Saunders (1)

28 października 2013 – Polarnicy Ben Saunders i Tarka L’Herpiniere wyruszyli w ubiegły piątek z chaty Scotta na Antarktydzie. Wyprawę na biegun południowy i z powrotem rozpoczynają na skraju kontynentu. Zamierzają wpisać się do historii przebywając trasę, jakiej nikomu wcześniej nie udało się ukończyć. Wspierają ich rozwiązania technologiczne firmy Intel.

Pokonując prawie 3 000 km polarnicy ukończą najdłuższą w historii wyprawę polarną bez wsparcia. Będzie to również pierwsze ukończenie trasy ekspedycji Terra Nova kapitana Scotta z lat 1910-1912.

Ben Saunders będzie dzielił się informacjami o postępach w podróży z milionami ludzi na całym świecie dzięki Ultrabookom™ opartym na procesorach Intel® Core™ 4. generacji. Zdjęcia oraz filmy z ekspedycji publikowane będą na stronie http://www.intel.pl/yourworld/bensaunders . Na największe pustkowie na świecie Ben zabrał ze sobą Ultrabooka™ Sony VAIO® Pro oraz urządzenie 2 w 1 Panasonic Toughbook AX2.

Simon Lambden, Senior User Experience Engineer w Intelu, powiedział: „Ben i Tarka zostali wyposażeni w urządzenia wykorzystujące najnowszą technologię Intel® Core™ 4. generacji, co pozwala im dzielić się detalami podróży na niespotykaną dotąd skalę. Intel dokładnie testował tę technologię przez 6 miesięcy, by mieć pewność, że Ultrabook przetrwa najgorsze możliwe warunki pogodowe i zawsze dotrzyma kroku polarnikom.”

Podróżnicy będą codziennie aktualizować swojego bloga, dostępnego pod adresem www.scottexpedition.com/blog i planują regularnie zamieszczać tam zdjęcia oraz filmy, dostępne również na ich profilach w portalach społecznościowych:

Ben Saunders (3)

Falcon Scott (wnuk kapitana Roberta Falcona Scotta) oraz Robert Swan (pierwszy człowiek, który dotarł pieszo na oba bieguny, założyciel organizacji ekologicznej 2041) są patronami tej ekspedycji.

Każdy może zostać sponsorem jednej mili ekspedycji, pomóc w organizacji wyprawy i mieć swój udział w tworzeniu historii: http://scottexpedition.com/partners/sponsor-a-mile.

Kapitan Robert Falcon Scott zginął wraz z pozostałymi członkami swojej wyprawy, dr. Edwardem Wilsonem i porucznikiem Henrym „Birdie” Bowersem, 29 marca 1912 roku na Antarktydzie.

Ben Saunders jest polarnikiem i odkrywcą. Jako jedna z zaledwie trzech osób w historii samotnie dotarł na nartach na biegun północny (himalaista Reinhold Messner określił to wyzwanie jako „dziesięć razy bardziej niebezpieczne od Mount Everest”). W wieku 26 lat Ben został najmłodszym polarnikiem, który tego dokonał . Zrobił to w roku 2004, w warunkach, które NASA określiło jako „najgorsze odkąd prowadzona jest dokumentacja”, jednocześnie ustanawiając rekord długości samotnej wyprawy arktycznej odbytej przez Brytyjczyka. Dotychczas nikt nie powtórzył tego osiągnięcia.

TECHNOLOGIA WTEDY

TECHNOLOGIA TERAZ

Czarno-biały aparat Aparat cyfrowy i kamera wideo
Dziennik Codziennie aktualizowany blog
Ołówek i kartka papieru Ultrabook oparty na rozwiązaniach Intela (z grami i filmami na dysku)Antena do szybkiego przesyłu danych (zmodyfikowany model Iridium Pilot)
Kucyki i 3 pary sań silnikowych 2 pary ultralekkich sań
Drewniane narty Lekkie narty Ski Trab
Jedzenie w puszkach Wysokokaloryczne liofilizowane jedzenie i batony energetyczne
Teodolit Tracker NAL Shout Nano
Brak komunikacji ze światem zewnętrznym GPS, telefon satelitarny Iridium, zmodyfikowana antena Iridium Pilot