Internet Explorer 11 dla Windows 7 7

Internet Explorer LogoPrzeglądarka Internet Explorer 11 w wersji Release Preview została dziś udostępniona użytkownikom Windows 7. Użytkownicy Windows 8 otrzymają ją w dniu premiery Windows 8.1.

W czerwcu przeglądarka w wersji IE11 została udostępniona deweloperom, którzy pracowali nad optymalizacją aplikacji, stron internetowych, etc. Dziś wersja Release Preview sygnalizuje pełną dostępność aplikacji, która nastąpi jeszcze tej jesieni wraz ze światową premierą Windows 8.1.

Nowy Internet Explorer to przede wszystkim nawigacja dotykowa – niezależnie od tego czy używamy jednego czy pięciu palców ekran reaguje płynnie umożliwiając zbliżanie, oddalanie, przesuwanie i zmienianie widoku. Strony, dzięki zastosowanym technologiom, ładują się błyskawicznie, a integracja z technologią press-to-call umożliwia zredukowanie okna przeglądarki i wykonanie telefonu lub wysłanie maila pod wskazany na stronie kontakt. IE11 obsługuje do 100 zakładek oraz synchronizuje ulubione foldery pomiędzy wszystkimi urządzeniami z których korzystamy. Umożliwia więc dostęp do ulubionych stron niezależnie od urządzenia, na którym właśnie pracujemy.

Przeprowadziłem krótki test przeglądarki w porównaniu z wersją 10:

Internet Explorer 10 test

IE 10

Internet Explorer 10 test

IE 11

Jak widać w kwestii najnowszych standardów praktycznie nic się nie zmieniło. Najnowsza beta Firefoxa ma 414 punktów z HTML5Test. Poza tym IE 11 pobiera więcej pamięci. Mam nadzieję, że jeszcze przed premierą wyjdą jakieś łatki.

Przeglądarka IE11 w wersji Release Preview dostępna jest po adresem:

http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/ie-11-release-preview/

 • Kamil

  Ja osobiście nie lubię tej przeglądarki w żadnej odsłonie, coś mnie w niej odpycha, nie wiem czemu. Ja to chyba do końca życia pozostanę wielkim fanem Firefoxa xD

 • Na wolnych komputerach używam Chrome, a w domku Firefoxa Bety mimo tego, że zjada mi 811 160 K pamięci przy 26ciu kartach (u mnie tyle kart to standard :P). Polecam dodatek Suspend background tabs dla tych, którzy też nie umieją rozstawać się z kartami i ciągle coś śledzą ;)

 • mozilka

  Do IE chyba nigdy nie przekonam – u mnie wygrywa mozilla zdecydowanie

 • kameleon

  Też mi jakoś ta nowa wersja nie przypadła do gustu. Ja także od dawna używam Firefoxa i uważam, że jest najlepszą przeglądarką.

 • Zlomek

  ja jak słyszę o explorerze to od razu się uprzedzam :D

 • cherry

  wbrew pozorom nieźle śmiga