Pracodawcy IT z innej perspektywy 4

Na rynku ukazało się pierwsze wydanie bezpłatnego przewodnika poświęconego pracy i karierze w branży informatycznej – KarieraPlus IT. Poza poradami dotyczącymi wyboru ścieżki zawodowej, procesu rekrutacyjnego oraz budowania swojej pozycji w branży, w przewodniku znajdują się merytoryczne prezentacje pracodawców pokazanych przez pryzmat specyfiki pracy, realizowanych projektów czy też wykorzystywanych technologii.

„Naszym celem jest dostarczanie kandydatom bieżących informacji o tym, co się dzieje w branży IT. Doradzamy także, jak z sukcesem przejść proces rekrutacji oraz wskazujemy czytelnikom liczne możliwości rozwoju swojej kariery. Najważniejszym elementem przewodnika jest część poświęcona pracodawcom, których prezentujemy z perspektywy  pracowników i realizowanych przez nich zadań” – mówi Anna Tomczyk, redaktor naczelna KarieryPlus.

Przewodnik KarieraPlus IT dostępny jest w biurach karier oraz dystrybuowany bezpośrednio zarówno na wydziałach informatycznych, jak i podczas targów pracy w całym kraju. Wersja elektroniczna przewodnika dostępna jest na stronie: http://karieraplus.pl/przewodnik-it2013.

Partnerem przewodnika jest Nokia Siemens Networks.

  • Sky-tech

    Branży IT na pewno nie grozi stagnacja, szczerze powiedziawszy nie znam szybciej rozwijającej się branży, na którą jednocześnie kładzie się tak duży nacisk i która skupia na sobie tyle uwagi (o czym świadczy m.in. ten przewodnik).

  • PetroSystem

    Portale o tematyce kotów dostają dotacje na 50k zł z Unii więc na pewno nie ma tutaj mowy o stagnacji. Wygląda to jak lokowanie na oślep pieniędzy w różne, dziwne projekty, które nie powinny mieć prawa bytu.

  • michal

    Dobrze, że wychodzą takie poradniki, można się wielu rzeczy dowiedzieć.

  • To prawda, że branży IT dziś nic nie grozi, ale trzeba pamiętać, że nie każdy ma predyspozycje, żeby w niej pracować. Potrzebne są określone cechy osobowości, żeby na dłużej dać radę.