Samsung zaprezentował pierwszą na świecie w pełni elastyczną baterię 3

Firma Samsung zaprezentowała pierwszą na świecie w pełni elastyczną baterię. Bateria jest tak zaprojektowana, aby działać prawidłowo nawet po owinięciu wokół wybranego przedmiotu o cylindrycznym kształcie jak np. kubka lub – co bardziej prawdopodobne w przyszłości – wokół nadgarstka. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o technologiach ubieralnych.

samsungsdi_flexible_c02

Cienka, zwijana i giętka bateria została zaprezentowana w Korei Południowej w trakcie konwencji InterBattery 2014. Dzięki zwiększonej elastyczności można ją wyginać, również w kształt litery U, a także owijać wokół przedmiotów – docelowo wokół nadgarstka. Pozwoli to, aby przyszłe produkty firmy Samsung z dziedziny technologii ubieralnych były wygodniejsze i bardziej praktyczne, a ich projekty odważniejsze i przełamujące ustalone normy.

samsungsdi_flexible_c01

Firma Samsung zakończyła już etap projektowania baterii. Technologia przejdzie teraz szereg testów bezpieczeństwa i niezawodności. Jest ona kontynuacją projektu zakrzywionej baterii o pojemności 210 mAh, wykorzystanej w zegarku Samsung Gear Fit.

Ponadto w trakcie konwencji firma Samsung zaprezentowała również małą baterię zaprojektowaną z myślą o technologiach ubieralnych. Bateria ma 3,6 mm szerokości i 20 mm długości, a jej pojemność wynosi 10 mAh.

  • No to mamy pierwszy spory krok w kierunku technologii ubieralnej. Nie sądzę abyśmy długo czekali na kolejne.

  • Jestem totalnym entuzjastą nowych technologii, ale – nie wiem czemu – czuję dziwny opór przed ubieraniem się w smartfona… Ciekawe, czy tylko ja tak mam ; )

  • Też jakoś nie widzę siebie w roli użytkownika takich wynalazków. Sprzęt dopiero co wchodzi do użytku, programiści piszą coraz więcej aplikacji, więc idzie to w dobrym kierunku.

    Poleciłbym to raczej sportowcom do monitorowania treningu czy rozrusznika serca dla osób starszych (ostatnio dodali taką obsługę w najnowszym API andka), ale nie do codziennego użytku.