Technologia Intel ® Anti-Theft (Intel®AT) dla ochrony laptopa

Intel® Anti-Theft Technology

Bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach (w tym wypadku przenośnego sprzętu komputerowego) jest dla wielu osób, czy to dla pracowników, szefów, biznesmenów sprawą wysokiej wagi, niemalże PRIORYTETEM. Dzięki innowacyjnej technologii Intela możemy czuć się bardziej bezpieczni.

Co to jest??

Intel ® Anti-Theft Technology to inteligentny sposób, aby pomóc zabezpieczyć majątek ruchomy Twoich pracowników. Ta inteligentna technologia zabezpieczeń jest wbudowana w wybranych procesorach rodziny Intel ® Core ™ oraz Intel ® Core ™ vPro ™. Jeśli laptop zostanie zgubiony lub skradziony, gdy użytkownik jest poza biurem, komputer zostanie zamknięty i bezużyteczny dla złodziei. To nie tylko pomaga chronić własność intelektualną firmy na poziomie pre-boot, ale także pozwala na szybkie przywrócenie laptopa bez szkody dla informacji. Intel AT jest dostępna w wybranych Intel Core oraz Intel Core vPro laptopy oparte na tej rodzinie procesorów.

Dlaczego jest to ważne?

Koszty kradzieży Laptopów  w  Ameryce wynosi ponad 5,4 mld USD każdego roku. W życiu codziennym sprowadza się to do 12000 laptopów, które znikają co tydzień z portów lotniczych w samych tylko Stanach Zjednoczonych i kradzieży laptopa co 53 sekund. Problem bezpieczeństwa danych staje się coraz bardziej istotny,  gdyż pracownicy są bardziej mobilni. Dodajmy do tego trudne wyzwania, prawa prywatności zdrowia i bezpieczeństwa aktywów może mieć znaczący wpływ na biznes.