Ty też możesz zarabiać na swoich zdjęciach! 2

W dzisiejszych czasach zdjęcia odgrywają dużą rolę. I nie mówię tu tylko o zdjęciach na TwarzoKsiążce. Grafika przydaje nam się między innymi do różnego rodzaju projektów, notek na bloga, webmasterce i projektowania reklam. Oczywiście każdy sięgnie w pierwszej chwili po pomoc do wujka Google’a. Ale co, jeśli grafika jest złej jakości lub obowiązują ją prawa autorskie?

Wtedy z pomocą przychodzą nam zdjęcia stockowe, czyli obrazy reklamowe które są sprzedawane za pośrednictwem internetu. Jednym z takich serwisów jest DepositPhotos.com.

Wyszukiwanie w serwisie jest bardzo proste (podział na kategorie), a zdjęcia są na licencji royalty free.  Poza zwykłymi zdjęciami możemy znaleźć tu również obrazy wektorowe. Baza obrazów wziąć rośnie, a to dzięki temu, że to my możemy zacząć zarabiać na swoich zdjęciach lub grafikach, które zrobiliśmy. Oczywiście muszą spełniać pewne wymogi by mogły być zaakceptowane. Plusem jest również to, że płacimy za to co chcemy – kupując zdjęcie wybieramy jego rozdzielczość i nie musimy przepłacać za coś co i tak nie będzie wykorzystane :)

Podsumowując – jeśli na przykład chcecie wyróżnić się z tłumu i zrobić prezentację z ładną grafiką lub zdjęciami, a sami nie macie do tego umiejętności – korzystajcie z tego typu serwisów. Jeśli jesteście fotografami lub grafikami – możecie na tym zacząć zarabiać w łatwy sposób w internecie.

  • Eddy

    Ciekaw jestem czy robiąc dobre zdjęcia można tam zarobić trochę grosza :) Z tego co widzę, to poziom jest dosyć wysoki, szczególnie dobrze prezentują się zdjęcia wektorowe.

  • Parę miesięcy temu zastanawiałem się nad zarabianiem w taki sposób. Zastanawiałem się nad tym serwisem oraz istockphoto. Ostatecznie zrezygnowałem z tego. Czy można coś zarobić? Tak – tylko pytanie ile? Zobacz sobie ile kosztują punkty w takich serwisach, ile % ceny dają Tobie za zakup zdjęcia oraz uwzględnij indywidualne cechy Twoich zdjęć takie jak rozmiar i popyt na nie.