Druga zbiórka pieniędzy na serwer 7

Witam.

Z przykrością muszę poinformować, że 16 października skończy mi się umowa na serwer i domenę (do 18go) w 1&1. Chcę by dalej korzystanie z serwisu było bezpłatne i bezpieczne dla Was. Blog jest teraz na innym serwerze (http://it-maniak.pl/), jednak do pełni szczęścia brakuje jeszcze domeny. Dane do przelewu w rozwinięciu wpisu.

Status:   30 zł / 80 zł

Dane do przelewu

57 1140 2004 0000 3702 7465 7016 (mBank – niektóre banki wyświetlają go jako BRE Bank – ten zapis też jest poprawny)
Odbiorca: Adam Stachowicz

W tytule podając: Serwer IT-Maniak

Każda kwota mile widziana. Zapewniam Was, że pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone tylko i wyłącznie na hosting. Jeśli będzie nadwyżka to pieniądze przejdą na następną umowę.

Pozdrawiam,
Adam „Saibamen” Stachowicz
Administrator it-maniak.pl

 • Specjalista SEO

  Jeśli zajmujesz się profesjonalnie tym co robisz, to zapewne zarabiasz, i stać Cię na opłacenie hostingu. Jaki powód mają Internauci aby płacić za Twój hosting?

  Jeśli robisz to amatorsko – to są tańsze hostingi, np.:
  http://www.netmark.pl/compare.php
  Hosting za 35zł/1rok

  Jeśli namawiasz do darowizny – to warto wiedzieć, że darczyńcy płacą podatki:
  http://www.pit.pl/podatek-od-darowizny–darowizna–podatki-w-praktyce-12718/

 • Witam, nie robię tego profesjonalnie tylko sam w wolnym czasie, którego obecnie mam mało (zobacz na częstotliwość wpisów).
  Nie widzę sensu kupować tańszego hostingu bez domeny, bo płaciłbym te ~25zł/rok, a i tak przedłużenie domeny na rok kosztowałoby mnie 100 zł, więc wyszłoby na to samo i nie widzę możliwości obniżenia kosztów hostingu + domeny (jeśli masz jakieś pomysły to możesz podać). Poza tym w 1&1 mam pewność, że serwery mają lepszy uptime niż w tańszych usługach, które oferują niszowe firmy hostingowe.
  Pierwszy, najniższy próg podatkowy od darowizny wynosi 5 tysięcy zł, a ja zbieram 100 zł, więc żadnego podatku nie płacę.
  Pozdrawiam

 • Fervi

  A można SMS? :P
  A co do serwera. W teorii możesz eksperymentować z 000webhost.com – za darmo, mało uciążliwe reklamy (nawet nie grafiki, po prostu tekst, że 000webhost, zależy od strony), a domena – no cóż. Musisz się poświęcić :P

 • Nie można SMSem płacić bo nie dostałbym na konto pełnej kwoty, którą zapłaciłeś.
  Miałem hosting na 000webhost (była to pierwsza wersja tego bloga i forum, przed zmianą nazwy na IT-Maniak). Pewnego dnia wyłączyli całkowicie moje konto pod pretekstem, że zauważono podejrzany ruch na mojej stronie. Backupu mi nie dali, bo nie robią, a ja swój na dysku miałem sprzed miesiąca…
  Dzisiaj napiszę do 1&1 z zapytaniem czy mogę na razie zapłacić tylko za pół roku, a nie 146 zł, ale wątpię, by u nich była taka możliwość.

 • Fervi

  Ja wiem, że nie dostałbyś, ale wysłałbym za 10zł, a byś dostał 5 :P Chociaż to i tak lipnie, rozumiem twój ból.

  Jak coś to mogę ci użyczyć mojego serwera, ale to raczej syf :D

 • Możesz na PayPala wysłać (link z prawej).

 • Odezwij się do mnie na maila. Może uda nam się przywrócić zen. :)