250 000 dolarów do wygrania w finale rozgrywek CS:GO na Intel Extreme Masters Katowice!

W marcu 2014 roku, podczas Intel Extreme Masters Katowice odbędzie się finał pierwszego sezonu EMS 2014. Pula nagród w samym turnieju Counter Strike: Global Offensive sięgnie 250 000 dolarów! To będzie widowisko, które zelektryzuje społeczność e-sportową na całym świecie.

intel_logoŁącznie, w finale ósmego sezonu Intel Extreme Masters oraz w rozgrywkach EMS One CS:Go do wygrania będzie aż 500 000 dolarów czyli ponad 1,5 mln zł. Jest to nowy rekord na europejskiej scenie i możemy być pewni, ze katowicki Spodek zapełni się fantastyczną publicznością po same brzegi.

EMS One CS:GO to turniej stworzony przy współpracy z ASUS, Intel, Valve oraz społecznością CS:GO. Weźmie w nim udział grupa zaproszonych zespołów oraz drużyn wyłonionych na podstawie rozgrywek toczących się na całym świecie.  Ogromna pula nagród ufundowana została przez społeczność CS:GO.

O miejscu rozgrywek

W 2013 roku, ponad 50 tysięcy ludzi odwiedziło Spodek aby przez 3 dni, podczas Intel Extreme Masters Katowice, dopingować i śledzić zmagania graczy w Starcraft II i League of Legends. Niesamowita atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu sprawiła, że w 2014 roku światowy finał Intel Extreme Masters trafia do Polski, a pula nagród będzie wysoka jak nigdy dotąd. Podnieśliśmy stawkę zwiększając pulę nagród z 82 000 do 500 000 dolarów (ponad 1,5 mln zł), dodając tym samym trzecią grę – Counter Strike: Global Offensive.

Spodek to wielofunkcyjna arena w Katowicach, która może pomieścić do 11 500 osób. Widzieliśmy do czego zdolni są fani esportu – zebrani w jednym miejscu. Mobilizowali Meet Your Makers do lepszej gry i dopingowali Gambit Gaming w walce o zwycięstwo w turnieju. Nadeszła kolej na graczy CS:GO aby zaprezentowali się na wielkiej scenie!

Struktura turnieju

Podczas turnieju zobaczymy 16 drużyn, które zostaną podzielone na 4 grupy po 4 zespoły i będą walczyć o miejsce gwarantujące awans do ćwierćfinałów. Rozgrywki odbędą się na dedykowanej scenie CS:GO. Spotkania grupowe będą rozgrywane w systemie Double Elimination, tym samym, który był używany podczas EMS One Fall Season – tylko dwie drużyny awansują do ćwierćfinałów. Finał turnieju zostanie rozegrany na głównej scenie w Spodku w obecności wszystkich fanów!