Agent Slug – monitoruj swoją stronę przez całą dobę 3

Agent Slug jest małym stworzeniem, którego jedynym celem życiowym jest monitorowanie witryn. W tej chwili zajęty jest sprawdzaniem, czy witryny pod jego pieczą działają. W przyszłości będzie sprawdzał m.in. treść witryn pod kątem błędów technicznych (w tym błędnych linków) oraz prawdziwy czas ładowania całej strony. W ciągu roku planujemy nauczyć naszego Agenta wszystkiego co potrzebne jest przeciętnemu właścicielowi serwisu www.

AgentSlug.com polski startup z globalnym potencjałem

home-page-view

Na początku roku, AgentSlug.com aplikacja monitorująca uptime witryn internetowych wyszła z fazy prywatnych beta testów i jest dostępna dla szerokiej publiczności.

AgentSlug.com jest w chwili obecnej na etapie MVP. Podstawowa funkcjonalność, jaką jest monitoring działania witryny jest w fazie wersji produkcyjnej, natomiast autorzy aplikacji są otwarci na wszelkie sugestie i gotowi do zmian w już zaimplementowanych mechanizmach.

Cechą charakterystyczną jest możliwość elastycznego dopasowania oferty. Aplikacja nie ma tradycyjnych planów subskrypcji. Użytkownik płaci za faktycznie zużycie zasobów
monitorujących wcześniej zakupionymi punktami.

Każda czynność (z kilkoma wyjątkami) obciąża konto użytkownika. Np. każde wejście Agenta na stronę w celu sprawdzenia stanu witryny skutkuje odjęciem jednego punktu z konta użytkownika. Wyjątkiem są wejścia w trakcie downtime wejścia te są całkowicie darmowe.

ami.responsivedesign_dashboard

Co więcej, użytkownik może wybrać trzy przedziały czasowe w jakich witryna będzie
monitorowana i tym samym zmniejszyć koszty miesięczne:

  • co minutę ok. 0.44€ miesięcznie koszt maksymalny
  • co 10 minut dla witryn rzadko odwiedzanych ok 0.004€ miesięcznie
  • co godzinę dla witryn dla których godzina nie ma znaczenia (np. wewnętrzne wiki) ok. 0.007€ miesięcznie

Ponadto serwis umożliwia wygenerowanie przyjaznego w druku raportu z przeprowadzonego monitoringu.

W następnych etapach zostaną zaimplementowane dodatkowe funkcjonalności. Celem jest budowa komplementarnego narzędzia dla webmasterów. Pierwszymi w kolejce będą: raport z brandingiem użytkownika, test faktycznego czasu ładowania strony oraz cykliczny test poprawności technicznej treści (szukanie błędnych linków, źle zredagowanych technicznie elementów [np. brak atrybutu “title” w obrazkach treści itp.) w całym serwisie (niezwykle przydatne dla rozbudowanych stron z niewielkim zespołem redakcyjnym).

Celem całego przedsięwzięcia jest zgromadzenie możliwości dostępnych w usługach typu pingdom.com, linktiger.com, ulepszenie i zaoferowanie w jednym miejscu, w ramach jednego konta i budżetu. Do końca roku planowane jest uruchomienie zaplanowanych mechanizmów oraz dodatkowych serwerów uczestniczących w monitoringu.

Startup jest budowany samodzielnie przez małą chorzowską agencję interaktywną eskalacja.com. Zbieramy coraz ciekawsze opinie z różnych zakątków świata, między innymi
udało się nam uzyskać wzmiankę w Web Agency Podcast australijskim podcaście skierowanym do właścicieli agencji interaktywnych.
http://www.webagencypodcast.com/findyourniche/ (28:15)