Anonymous zniszczy Facebooka – 5 listopada! 3

Tym akcentem wprowadzam was do przekazu grupy Anonymous, która zapowiada, że 5 listopada tego roku Facebook straci nasze dane. Szczegóły w dalszej części wpisu.

Remember, remember the Fifth of November…

Czym sobie Facebook na to zasłużył? Hmm… Moja odpowiedź: wszystkim. Odpowiedź Anonsów: sprzedażą prywatnych danych użytkowników.

Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świataostrzega Anonymous

Przed tym nie da się obronić. Na Facebooku nie istnieje opcja ‘Usuń konto’. Możesz je tylko dezaktywować. Dane nigdy nie zostaną skasowane z bazy danych. Anonymous chce to zmienić. Oto oficjalna wiadomość od Anonsów:

Na kanale AnonOps w Twitterze podano, że stoi za tym tylko kilku członków grupy. Przeczytać można również o tym, że takie akcje nie są w ich stylu i mają bardziej interesujące zajęcia.

Jednak do 5 listopada jest jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że tych ‘kilku’ ludzi przekona innych o słuszności akcji i oni również wezmą udział w akcji Operation Facebook.