ASUS X552CL – stworzony do pracy

W sklepie internetowym Zadowolenie.pl pojawił się notebook firmy ASUS, który dzięki dobrze dobranym parametrom, a także atrakcyjnej cenie jest ciekawą propozycją dla osób, które potrzebują komputera do pracy, a także multimediów, jednak ich budżet na taki sprzęt nie jest wygórowany. X552CL jest właśnie laptopem spełniającym te wymagania.

1

DOBRE PARAMETRY

Priorytetem w bez problemowej obsłudze komputera jest dobry dobór parametrów technicznych. Tak też jest w przypadku X552CL. Notebook wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel Pentium 2117U, który posiada moc porównywalną z CPU rodziny Core i3. Zastosowanie tego produktu zapewni bezproblemową pracę z aplikacjami – nawet tymi najbardziej wymagającymi. Bardzo ważnym elementem jest także pamięć RAM. W przypadku tego modelu notebooka ASUS do naszej dyspozycji mamy aż 4 GB pamięci typu DDR3. Jeśli myślimy grać w gry, bądź korzystać z aplikacji wymagających dobrej karty graficznej nie zawiedziemy się na X552CL, ponieważ laptop posiada kartę NVIDIA GeForce 710M, która poradzi sobie z mniej wymagającymi grami, czy aplikacjami graficznymi. GPU posiada 1024MB własnej pamięci. Za magazynowanie danych odpowiada dysk twardy SATA o pojemności 500 GB. Jest to bardzo pojemny dysk, który pozwoli na archiwizację dużej ilości zdjęć, filmów, muzyki czy innych ważnych dla nas plików. Za komunikację komputera ze światem odpowiadają: Bluetooth, LAN 10/100/1000 oraz WiFi 802.11 b/g/n.

4Bardzo ważnym elementem zasługującym na uwagę jest matowa matryca LED 15,5” pracująca z rozdzielczością 1366 x 768 pikseli. Głównym jej atutem jest praktyczny brak odbijania światła, a co za tym idzie komfortowa praca nawet w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu, gdzie korzystanie np. z laptopa wyposażonego w błyszczącą matrycę byłoby niemożliwe. Producent w X552CL umieścił dwa porty USB w tym jeden w wersji 3.0. Jeśli zamierzamy komunikować się ze znajomymi za pomocą wideo, nie będziemy musieli dokupywać osobnego urządzenia. Laptop posiada kamerkę internetową 0.3 Mpix, która w zupełności wystarczy do pracy z komunikatorami internetowymi. W przypadku, gdy będziemy chcieli dołączyć osobny monitor do komputera umożliwi to nam port HDMI. Notebook ASUS posiada także czytnik kart pamięci najpopularniejszych formatów.

X552CL jest bardzo eleganckim notebookiem. Biały kolor wyróżnia go wśród innych laptopów, często z szarymi lub czarnymi obudowami. Jego rozmiar to 380 x 251 x 34,3 mm, natomiast waga wynosi 2.35 kg.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

Notebook ASUS X552CL dostępny jest w sklepie internetowym zadowolenie.pl w cenie 1799 zł brutto.

Link do produktu: http://www.zadowolenie.pl/laptopy/asus-x552cl-r513cl-sx205h,id-73736