Grajek Online – z czym to się je + zmiany na blogu

Pewnie wszyscy zastanawiali się dlaczego mamy taki zastój na forum i na blogu. Po pierwsze są przecież wakacje – każdy lubi się trochę obijać, że tak brzydko powiem :) A po drugie…

Piąte…

Wraz z pozostałymi redaktorami pracowaliśmy nad nowym projektem – Grajek Online. Jak sama nazwa wskazuje serwis jest poświęcony opracowaniom piosenek na instrumenty, a konkretnie gitarze i różnego rodzaju klawiszach. Na stronie prezentowane są piosenki oraz ich opracowania do nauki gry. Dodatkowo każdy zarejestrowany może oceniać opracowania, komentować je i dodawać własne. Poniżej wklejam kawałek historii projektu napisanego przez misiek200m.

Projekt został rozpoczęty z nadmiaru wolnego czasu. Wojtek0adam – jeden z członków grupy Compu – jak co dzień robił eksperymenty w PHP. Pewnego razu wpadł na pomysł stworzenia śpiewnika internetowego. W zaciszu swojego pokoju zaczął tworzyć. Następnego dnia wysłał linka do bardzo wczesnej (nawet nie ma co jej porównywać z aktualną wersją) wersji strony. Była dosyć prosta w budowie…

Po resztę zapraszam na stronę Grajka: http://grajek.it-maniak.pl/ Przypominam, że projekt jest wciąż modyfikowany, a to, co możecie teraz zobaczyć to dopiero wczesna wersja beta. Zachęcam do komentowania projektu i podsyłania własnych pomysłów i propozycji zmian.

Kontakt: kontakt@it-maniak.pl

I dziesiąte

Przez ostatnie dni udoskonalałem bloga. Między innymi została naprawiona wyszukiwarka (na górze), która poprzednio nie wyświetlała żadnych informacji oraz został dodany kanał RSS z najnowszymi postami na forum, który widnieje w sidebarze.

Wprowadziłem też subskrypcje: powiadomienia o nowych wpisach oraz o nowych komentarzach w danym wpisie. Aby się zapisać do pierwszej z nich wystarczy wpisać swój adres e-mail w  polu Subskrypcja w sidebarze, który znajduje się po prawej stronie oraz potwierdzić swoją chęć do otrzymania takich powiadomień. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych komentarzach – zaznacz opcję “Powiadom mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail.” przy wysyłaniu komentarza.

Kolejną nowością na blogu jest wyświetlanie maksymalnie 8 podobnych wpisów pod notkami. Są one pokazywane na podstawie tagów. Jeśli nie znaleziono żadnego pokrewnego wpisu wyświetlane są losowe. Bardzo przydatna rzecz na wielu blogach. Mam nadzieję, że na tym również będzie zbierała swoje żniwa :>

Jednak to nie wszystkie zmiany, które zostały ostatnio wprowadzone. W tym wpisie przedstawiłem tylko najważniejsze z nich. Mam nadzieję, że wszystkie sprawią, że blog stanie się bardziej otwarty na Was – czytelników.

Z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z magazynem HAKIN9. Banner ich strony znajduje się na górze bloga. Mam szczerą nadzieję, że współpraca przyniesie korzyści dla obydwu stron.