Gramytatywnie 2013 – Gramy w rytmie serca!

Druga edycja wyjątkowego maratonu charytatywnego

Informacja prasowa Arhn.eu

logo

Gry wideo są różnie odbierane przez społeczeństwo. Dla jednych to świetna zabawa, dla innych – zło wcielone. Twórcy serwisu ARHN.EU pokazują jednak, że za pomocą pasji, jaką jest elektroniczna rozrywka, można pomóc potrzebującym i to na naprawdę dużą skalę!

Gramytatywnie 2013 to druga edycja naszej corocznej, wyjątkowej akcji charytatywnej, zwieńczonej całodobowym maratonem gier wideo, transmitowanym na żywo w internecie. Już 30 listopada o godzinie 10:00 zasiądziemy przed kamerami, by przez następne 24 godziny nie tylko grać w gry, ale przede wszystkim informować o stanie naszej zbiórki. W międzyczasie przeprowadzimy sporo konkursów, porozmawiamy z widzami, rozdamy nagrody i podsumujemy kończące się akcje charytatywne.

Najważniejszy jest jednak cel. W tym roku chcielibyśmy pomóc Bartkowi. To sześciolatek, który przyszedł na świat z Zespołem Fallota. Chirurdzy uratowali chłopcu życie po raz pierwszy, gdy ten miał 1,5 roku. Okazało się jednak, że połączenie serca z płucami u sześciolatka nie działa tak, jak powinno. Jedyną nadzieją dla chłopca jest profesor Edward Malc z Munster, który chce się podjąć jego operacji. Bartek Świderski został zakwalifikowany do leczenia, ale koszty zabiegu wyceniono na 29 tysięcy euro. Rodzina chłopca nie jest w stanie sama zebrać takich pieniędzy. Dlatego zamierzamy im w tym pomóc!

Podczas zeszłorocznej edycji przekazaliśmy ponad 11000 zł na ręce fundacji Mam Serce, co cieszy jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę dużo niższy zakładany cel. W tym roku podnosimy poprzeczkę. Dla Stowarzyszenia Sursum Corda zamierzamy zebrać okrągłe 20000 zł.

Jak można pomóc nam, a przede wszystkim małemu Bartkowi? Najprostszą czynnością będzie oczywiście dorzucenie dowolnej kwoty do wirtualnej skarbonki. Zbiórka pieniędzy ruszyła 11 listopada. Oprócz tego, form pomocy jest naprawdę wiele. Można bowiem przekazać nam wartościowe, unikatowe przedmioty, które zostaną wystawione na aukcjach charytatywnych. Te, wystartują tydzień przed maratonem, czyli 23 listopada, na serwisie aukcyjnym Allegro.pl. Podarować można również gadżety lub nagrody na konkursy organizowane podczas całodobowego maratonu. Mile widziane będą wszelkie wzmianki o aukcji w prasie, na portalach internetowych, w radiu lub telewizji. Co więcej, możliwe jest również zorganizowanie zbiórki we własnym zakresie, przy pomocy dostarczonych przez nas, specjalnych puszek.

W zeszłym roku nasze działania wsparły takie firmy jak CD Projekt, Gameforge, Eurogamer.pl, 11 Bit Studios czy GOG.com. Do sukcesu akcji przyczyniło się także sporo popularnych w polskim internecie osób, między innymi Adrian Chmielarz, Krzysztof Gonciarz oraz Kamil “CTSG” Popielski.

Wirtualna skarbonka, linki do aukcji oraz całodobowy maraton pojawią się na stronie www.gramytatywnie.pl. W razie problemów z serwerem, Gramytatywnie 2013 będzie można śledzić 30 listopada bezpośrednio na www.twitch.tv/arhneu.  Dodatkowo, w katowickim pubie Cybermachina będzie można oglądać wydarzenie oraz przekazywać datki.

Osoby zainteresowane jakąkolwiek formą pomocy proszone są o kontakt na adres gramytatywnie@arhn.eu lub o odpowiedź na tego maila.