Komputery Optimus są już dostępne

 Spółka AB wprowadziła do sprzedaży 4 linie produktowe komputerów marki Optimus.

logo_optimus

W związku z zakupem praw do marki Optimus przez AB S.A., na rynek trafiły cztery linie komputerów Optimus: Diamond, Platinium, Graphite oraz Carbon. Wkrótce dostępne będą również dwie dodatkowe: X oraz Pure. Każda z nich dopasowana jest do wymagań i potrzeb różnych użytkowników.

Optimus Diamond to linia nowoczesnych komputerów multimedialnych, które mogą być narzędziem zarówno do nauki, jak i spełniać rolę centrum multimedialnego dla całej rodziny.

Optimus Platinium skierowane są do użytkowników biznesowych. Urządzenia te wyposażono w szereg technologii ułatwiających codzienną pracę. Modele z tej serii zbudowane są w oparciu o najnowsze komponenty i oprogramowanie.

Optimus Graphiterodzina wysokowydajnych stacji roboczych przeznaczonych do nawet najbardziej skomplikowanych zadań obliczeniowych. Każdy z modeli opiera się na najnowocześniejszych technologiach. Produkty wyposażone są w dedykowane karty graficzne i pojemne dyski twarde. Całość zestawu uzupełniają najmocniejsze procesory serii i7 oraz Xeon współpracujące z 32GB pamięci operacyjnej.

Optimus Carbonkomputery z tej grupy przeznaczone są do zadań w trudnych warunkach (wysokie zapylenie, wysoka lub niska temperatura, duża wilgotność). Ponadto rozwiązania zastosowane w tych konfiguracjach pozwalają uniknąć mechanicznych uszkodzeń.

Optimus X to seria urządzeń dla graczy. Modele cechują się dobrymi osiągami technicznymi oraz odważnym i nowoczesnym designem.

Optimus Pure to linia urządzeń dedykowana osobom, dla których technologia jest kwestią nowoczesnego i ekskluzywnego designu. Śnieżnobiały kolor podkreśla elegancję produktów.

Komputery Optimus produkowane są w fabryce Grupy AB w Czechach, która korzysta ze sprawdzonych i zaufanych dostawców oraz dba o wysoką jakość urządzeń. Produkcja odbywa się zgodnie z normami ISO 9001/14001.

Komputery dostępne są w cenach: Linia Diamond – od 1549 do 4199 zł, Platinium – od 1799 do 2499 zł, Carbon – od 2249 do 3299 zł.