Prezes Manty spotkał się z władzami Łodzi. Firma wiąże poważne plany z rozwojem swojego działu RnD.

Dzisiaj miało miejsce spotkanie prezesa firmy Manta S.A. Bogdana Wicińskiego z przedstawicielami władz miasta Łodzi, wśród których obecna była m.in. Pani Prezydent Hanna Zdanowska. W rozmowach brał udział również Pan Przemysław Sękalski, reprezentant firmy Open RnD.

Manta_lodz_1

Głównym tematem spotkania i konferencji było podsumowanie dotychczasowej współpracy obydwu podmiotów. To właśnie w Łodzi od kilku lat produkowane są telewizory Manty, które stanowią jeden z jej najbardziej popularnych produktów, zarówno na rynku rodzinnym jak i zagranicznym. W przyszłości firma planuje jeszcze bardziej rozwinąć swoją produkcję w tym rejonie, przyczyniając się do tworzenia kolejnych miejsc pracy.

Oprócz tego, w czasie spotkania szef Manty zaprezentował swoją wizję centrum badawczo-rozwojowego, którego zespół będzie pracować nad własnymi urządzeniami, stworzonymi od podstaw w Polsce. W centrum Manta Research & Development będzie powstawać również dedykowane oprogramowanie do urządzeń firmy Manta. Firma zamierza zainwestować w ten projekt w sumie kilkanaście milionów złotych na przestrzeni kilku lat. Centrum Manta R&D będzie finansowane ze środków własnych i funduszy unijnych.

Prezes Manta S.A. Pan Bogdan Wiciński podsumował dotychczasową współpracę z Flextronics: „Nasza wspólna działalność zaczęła się od niezobowiązującej rozmowy, w trakcie której szybko zrodziło się pierwsze zlecenie.  W ciągu dosłownie kilkudziesięciu minut dokonaliśmy wyceny produktu!” Prezes podkreślił, że produkcja sprzętu w Łodzi jest nieporównywalnie szybsza i lepsza jakościowo od tej z Chin. „Dzisiaj możemy pochwalić się stutysięcznym telewizorem wyprodukowanym w polskiej fabryce! Co więcej, współpraca z Flextronicsem obejmuje także serwis sprzętu Manty. W przyszłości naszą działalność chcemy jeszcze bardziej związać z łódzkim zakładem. Planujemy wprowadzić do produkcji w Flextronics kolejne urządzenia.” Prezes Wiciński wyraźnie zaakcentował fakt, że przyszłość Manty w Polsce to nie tylko produkcja: „Szukaliśmy partnera o najwyższych kompetencjach, który pomógłby nam w tworzeniu innowacyjnego oprogramowania instalowanego w naszych urządzeniach. Jesteśmy dumni, że udało nam się nawiązać współpracę z firmą Open RnD, której doświadczenie z całą pewnością objawi się wkrótce pod postacią nowych aplikacji i rozwiązań dostosowanych do wysokich oczekiwań naszych klientów.” Prezes zakończył swoją wypowiedź deklaracją, iż w ciągu najbliższych trzech lat firma zainwestuje aż 10 mln złotych w rozwój nowych produktów oraz oprogramowania.

Końcowym elementem konferencji prasowej, było przekazanie przez prezes Wicińskiego na ręce Pani prezydent prezentu w postaci nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym telewizorów, dekoderów, tabletów oraz odtwarzaczy dvd, który trafi w najbliższych dniach do świetlic środowiskowych Caritas i MOPS w Łodzi.