Znamy zwycięzców Hacathonu

Hackathon pod hasłem “Ułatwiamy codzienność” odbył się w Chorzowie. Zwyciężył w nim śląsko-wrocławski zespół, który zaprojektował aplikację pomagającą zarządzać zużyciem energii elektrycznej w domu.

W trzydniowych warsztach połączonych z wykładami mentorskimi wzieło udział kilkudziesięciu uczestników, którzy w kilkunastu zespołach, pracowali pod okiem zaproszonych ekspertów. Celem było wyłonienie i pomoc w przygotowaniu najciekawszej aplikacji na system Android. Stworzyło to doskonałą okazję na podzielenie się i realizację własnych pomysłów, ale również na poznanie know-how w branży IT, grafiki i marketingu. Impreza odbyła się pod patronatem firmy Samsung, dzięki czemu uczestnicy mogli korzystać ze sztandarowych produktów koreańskiego giganta, takich jak: Galaxy Tab 3, Galaxy S4, czy Galaxy S4 Zoom.

Zwycięzcą okazał się trzosobowy zespół w składzie: Kamil Górski i Grzegorz Hajdukiewicz – studenci z Politechniki Wrocławskiej, którzy wykonali aplikację, wymyśloną przez Piotra Kostrzewę z Chorzowa. Ich aplikacja działa w połączeniu z listwami prądowymi i pozwala na bieżące śledzenie zużycia prądu oraz na zdalne włączanie i wyłączanie podłączonych do niej urządzeń za pomocą telefonu komórkowego.

– Ta aplikacja powinna przypaść do gustu zarówno osobą dbającym o zużycie energii w domu, jak i tym, którzy stale martwią się, że zostawił w mieszkaniu włączone żelazko – podsumowuje Jan Zdebel prezes Alsen Marketing Sp. z o.o – Jury przekonało sprawne wykonanie i intuicyjna obsługa zwycięskiego projektu. Równie ważne było dla nas, że idealnie wpisała się w hasło warsztatów, czyli “Ułatwiamy codzienność”. Dlatego jestem przekonany, że już niedługo z tej aplikacji będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy smartfonów – dodaje.

Hackathon odbył się w dniach 13 – 15 września 2013 w Chorzowie i był częścią obchodów 10-lecia firmy Alsen.