Chiftec FN-01B-U3 – kompaktowa obudowa w standardzie micro-ATX

W dzisiejszej recenzji zajmiemy się testem kompaktowej obudowy w standardzie micro-ATX od firmy Ciftec. Jest to model FN-01B-U3, który powinien zainteresować użytkowników lubiących dużo miejsca na biurku oraz ładny wygląd swojego sprzętu. Więcej szczegółów w dalszej części recenzji.

01

Dane techniczne:

STANDARD micro-ATX
TYP OBUDOWY Micro Tower
ILOŚĆ KIESZENI 5.25 1 szt.
ILOŚĆ KIESZENI 3.5 WEWN. 2 szt.
MOC ZASILACZA 350 W
ZŁĄCZA NA PRZEDNIM PANELU audio2x USB 3.0
PRODUCENT ZASILACZA Chieftec
SZEROKOŚĆ 95 mm
WYSOKOŚĆ 296 mm
GŁĘBOKOŚĆ 415 mm
KOLOR czarno-srebrny
WAGA 4.65 kg

Jakość wykonania oraz wygląd

Na samym początku warto wspomnieć, że Chiftec FN-01B-U3 będzie obudową, która spodoba się osobom zwracającym uwagę na design i jakość wykonania. Do budowy tego produktu użyto różnych materiałów. Warto jednak powiedzieć, że zarówno plastiki jak i części metalowe cieszą swoją jakością. Z przodu producent zdecydował się na zastosowanie ładnego, czarnego plastiku ze srebrnymi dodatkami. Całość cieszy oko i jest naprawdę eleganckie. Design obudowy jak najbardziej pasuje do biura, czy też do użytku w domu. Oprócz tego na przodzie Chiftec FN-01B-U3 znalazł się komplet portów, znajdziemy tutaj dwa porty USB 3.0 oraz wejscia audio. Tradycyjnie znalazł się tu także włącznik komputera.  Jeśli chodzi o boki oraz górę obudowy zostały one zrobione z metalowych części, które posiadają otwory na przepływ powietrza. Co z jakością wykonania? Jak już wcześniej wspomnieliśmy obudowa Chiftec FN-01B-U3 jest naprawdę dobrze zrobiona pod tym względem, widać tutaj dbałość o szczegóły ze strony producenta. Oprócz tego jest to naprawdę wygodny sprzęt. Wszystko za sprawą zastosowania bezśrubkowego systemu mocowań. Dzięki niemu każdy z nas bez pomocy śrubokręta przymocuje niezbędne komponenty czy też zdejmie obudowę. Jest to niewątpliwie plsu Chiftec FN-01B-U3. Model ten może być używany jako Mini Tower jak i Slim Line Desktop. Jak wiemy jest to obudowa w standardzie micro-ATX, znaczy to, że konstrukcja będzie cechować się małym rozmiarami. Wymiary Chiftec FN-01B-U3 to: szerokość: 95 mm, wysokość: 296 mm oraz głębokość: 415 mm. Całość waży 4.65 kg. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to niewielka i kompaktowa obudowa, która idealnie sprawdzi się w biurze, gdzie trzeba dbać o miejsce na biurku.

06

Budowa obudowy

Nie samym wyglądem powinna szczycić się obudowa. Konstrukcje tego typu powinny mieć w sobie wystarczająco dużo miejsca oraz kieszeni we wnętrzu na niezbędne komponenty do działania komputera. Jeśli chodzi o model Chiftec FN-01B-U3 wypada on pod tym względem całkiem nieźle mimo tego, że jest to typ obudowy micro-ATX. W środku znajdziemy ogółem trzy kieszenie. Jedna z nich to kieszeń 5.25, a dwie pozostałe to 3.5. Jak widać zmieścimy tu najpotrzebniejsze rzeczy jak dysk czy płyta główna. Należą się pochwały dla producenta, ponieważ do obudowy Chiftec FN-01B-U3 dołączył on zasilacz SFX-350BS-L o mocy 350 W w wersji ze zmienionym layoutem obróconym o 90°.

Podsumowanie

Czas na podsumowanie. Obudowa Chiftec FN-01B-U3 jest konstrukcją wartą uwagi jeśli chcemy kupić coś w średniej cenie do biura czy też do budowy komputera domowego. Całość kosztuje ok. 260 zł, a dodając do tego dołączony do obudowy zasilacz otrzymamy naprawdę ciekawą ofertę, którą warto uwzględnić przed wyborem nowej obudowy. Oprócz tego model ten wygląda naprawdę eleganco i nie zajmuje dużej przestrzeni.