uberPOP już działa w Trójmieście

Dziś Uber uruchomił usługę uberPOP w Gdańsku, Sopocie i Gdyni dzięki czemu mieszkańcy Trójmiasta będą mogli korzystać z nowoczesnych, inteligentnych usług transportowych. Trójmiasto to po Warszawie i Krakowie trzeci obszar w Polsce, gdzie można korzystać z tej usługi. Po sukcesie uberPOP w wielu innych państwach Europy, Uber udostępnia w Trójmieście swój program do wspólnych przejazdów zapewniając zarówno kierowcom, jak i pasażerom większe możliwości wyboru.

uberlogo

uberPOP w Polsce

Innowacyjna platforma firmy Uber w czasie rzeczywistym łączy kierowców i pasażerów za dotknięciem ekranu. Bez względu na to, czy idziesz do pracy czy wychodzisz z przyjaciółmi, uberPOP zapewnia niedrogi, bezpieczny i niezawodny sposób poruszania się po całym mieście. Dzięki uberPOP kierowcy zarejestrowani na platformie mogą lepiej wykorzystywać swoje samochody, jednocześnie przyczyniając się do usprawnienia transportu publicznego w Trójmieście.

uberPOP zebrał bardzo pozytywne opinie od użytkowników w Warszawie i Krakowie, gdzie usługa debiutowała odpowiednio w sierpniu 2014 r. i kwietniu 2015 r. Wraz z premierą tej usługi w Trójmieście, firma ma nadzieję stworzyć efektywną platformę do obsługi wspólnych przejazdów, która przyczyni się do lepszego wykorzystania samochodów. W samym Gdańsku jest ponad 376,000 samochodów, które są używane średnio tylko przez godzinę dziennie, wioząc przeciętnie zaledwie 1 osobę. Wspólne przejazdy oznaczają, że ta sama liczba przejazdów mogłaby zostać zrealizowana przez 78,000 samochodów, które tym samym byłyby lepiej wykorzystywane. Dzięki przyjaznemu i niezawodnemu uzupełnieniu istniejącej oferty transportowej możemy jednocześnie usprawnić transport publiczny w Trójmieście, zmniejszyć korki oraz pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Gdańsk, jak i całe Trójmiasto, to dla nas naturalna przestrzeń, oferująca otwartość i przedsiębiorczość. Funkcjonuje tu duża społeczność studencka i start-upowa – to wymagający klienci, ale dzięki ich opinii możemy stale się rozwijać. Odnotowaliśmy już 10 000 osób, które pobrały naszą aplikację i próbowały przez nią zamówić przejazd na terenie Trójmiasta jeszcze przed debiutem usługi – to jest dla nas najlepszy argument, aby właśnie tu rozwijać swoją działalnośćpowiedział Kacper Winiarczyk, rzecznik Uber Polska

Czym jest uberPOP?

uberPOP jest platformą technologiczną, która w czasie rzeczywistym łączy użytkowników aplikacji z kierowcami. Za dotknięciem ekranu można skorzystać z bezpiecznych i niezawodnych przejazdów w niskiej cenie. Aplikacja Uber jest dostępna na wszystkie smartfony z systemami iOS, Windows Phone i Android. Żeby skorzystać z uberPOP, wystarczy pobrać aplikację, założyć konto i zamówić przejazd!

Uber zapewnia niezrównane bezpieczeństwo podając pasażerowi zdjęcie, imię i nazwisko kierowcy oraz numer rejestracyjny samochodu, a także umożliwiając obserwowanie na mapie położenia samochodu w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą na żywo obserwować trasę przejazdu na mapie, mogą też wysłać ją przyjaciołom lub bliskim, dzięki czemu również oni będą mogli śledzić trasę przejazdu, aby się upewnić, że pasażer dotrze bezpiecznie do celu.

Wszyscy kierowcy zarejestrowani na platformie uberPOP posiadają prawo jazdy zweryfikowane przez Uber przed aktywowaniem ich kont. Ponadto, kierowcy muszą mieć ukończone 21 lat, ważne ubezpieczenie i zaświadczenie o niekaralności, brak wykroczeń w ruchu drogowym oraz własny pojazd.

uberPOP jest częścią rewolucji w transporcie miejskim. Ta nowa, wspaniała platforma zmienia sposób poruszania się po mieście i kształtuje przyszłość postępowych miast europejskich. Uważamy, że w przyszłości będziemy mniej korzystać z własnych samochodów, za to dzięki wspólnym przejazdom będą one bardziej efektywnie wykorzystywane, a ich negatywny wpływ na środowisko zostanie znacznie ograniczony. – dodał Kacper Winiarczyk

Wejdź na https://newsroom.uber.com/poland/pl/2015/06/twoj-uber-wlasnie-przybyl-do-trojmiasta/ i już pierwszego dnia dołącz do naszego Pasażera Zero!

Mieszkańcy Trójmiasta po wpisaniu kodu „UBERTROJMIASTO” otrzymają 50 złotych na dwa przejazdy po 25 złotych!