Finały Intel Extreme Masters za nami – podsumowanie w liczbach

IEM, czyli jedna z największych imprez e-sportowych na świecie skupia bardzo dużą liczbę osób na całym świecie. Finał Intel Extreme Masters, który odbywał się od 14 do 16 marca w Katowicach oglądało w jednym momencie ponad 600 tysięcy osób! Łącznie odnotowano aż 23 miliony wejść na stream. Nie można zapomnieć o liczbie odwiedzających katowicki Spodek, a było to aż 73 tys zainteresowanych. Liczby te robią wrażenie i pokazują jak duże wzięcie posiada elektroniczny sport. Swoje stoisko podczas IEM posiadał także Alsen wraz z drużyną Alsen-Team, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających Spodek.

Turnieje w gry, tysiące odwiedzających i tysiące rozdanych upominków

2

Nie tylko główne sceny cieszyły się sporym zainteresowaniem odwiedzających IEM w Katowicach. Świadczy o tym spora liczba graczy, którzy przyszli pograć na stoisku Alsen w League of Legends, FIFĘ 14, czy CS: GO. Łącznie aż 3 500 osób grało w gry. Aż 268 graczy próbowało swoich sił w rozgrywkach o nagrody. 32 osoby zostały nagrodzone nagrodami głównymi!

5

Pomieszczenie tak dużej liczby osób wymagało specjalnego obszaru, dlatego stoisko Alsen posiadało aż 40 m2. 12 stanowisk dla graczy obsługiwało dwadzieścia osób, każda wyspecjalizowana w swojej dziedzinie. A wszystko to, by każdy odwiedzający mógł się zrelaksować podczas gry.

Trzeba również wspomnieć o ilości rozdanych upominków, a było ich 6 500! Obsługa stoiska Alsen rozdała 4 455 cukierków krówek, natomiast łączna pula nagród wynosiła 15 000.

Trzecie miejsce Marcina „mrn” Sczes w ESL „FIFA Your Road to Katowice”

Reprezentant drużyny Alsen-Team zajął trzecie miejsce w prestiżowym turnieju ESL „FIFA Your Road to Katowice”. Marcin „mrn” Sczes       wygrał mecz z graczem ze Słowacji, który podpisuje się nickiem „rSp”. Marcin już od dłuższego czasu efektownie zdobywa kolejne zwycięstwa podczas meczy w FIFĘ i to zarówno na polskiej jak i zagranicznej scenie!

6