Pierwszy A+Camp już za nami!

18 lipca w Krakowie odbył się A+Camp, czyli pierwszy barcamp dla administratorów i managerów IT. Uczestnicy spotkania wspólnie szukali odpowiedzi na pytanie Jak rozwiązać problem między krzesłem a klawiaturą? Oprócz tego próbowali złapać dysk twardy, grali w Mario Bros i inne kultowe tytuły, słuchali wystąpień prelegentów i uczestniczyli w dyskusji. Impreza udała się. Zimne piwo. Gorąca pizza. Networking. Będzie powtórka.

W Polsce jest zbyt mało nieformalnych imprez dla administratorów i managerów IT. Firma A+C postanowiła zmienić ten stan rzeczy i zorganizować cykl barcampowych spotkań pod hasłem „IT po godzinach”. Pierwsza impreza odbyła się 18 lipca w krakowskim klubie The Stage. Pomimo okresu urlopowego, w The Stage zjawiło się ponad 50 administratorów i managerów IT.

apluscamp1

A+Camp rozpoczął Piotr Wajszle z A+C, którego wystąpienie obaliło stereotyp informatyka niechętnego wystąpieniom publicznym. Następną prelekcję wygłosiła Beata Marek, prawniczka i autorka bloga cyberlaw.pl. Prezentacja p. Beaty poruszała aspekty prawne monitorowania aktywności użytkowników komputerów firmowych. Po prelekcji pojawiły się pytania od uczestników A+Camp, gdyż jak się okazuje dzisiejsi administratorzy oraz managerowie IT muszą dobrze orientować się również w przepisach prawnych.

apluscamp3

Po części merytorycznej nadszedł czas na  geek time, czyli informatyczną rozrywkę w najlepszym wydaniu. Przemysław Wrona, twórca ogólnopolskiego festiwalu Dawne komputery i gry, opowiedział uczestnikom A+Camp o historii gier oraz maszyn, które dzisiejszym 30-latkom kojarzą się z czasami dzieciństwa. Żeby jeszcze bardziej ożywić te wspomnienia przygotował stanowiska, gdzie można było zagrać na oryginalnym sprzęcie takim jak Amiga, Pegasus, Nintendo 64, czy Pong.

apluscamp7

Na koniec została najprzyjemniejsza część – losowanie nagród ufundowanych przez A+C. Uczestnicy mogli wygrać zewnętrzne dyski twarde, pamięci USB, koszulki oraz oprogramowanie statlook do zarządzania infrastrukturą IT. Zwycięzców wybrano w drodze losowania oraz… poprzez rzut dyskiem twardym w publiczność. Obyło się bez ofiar.

apluscamp8

Następny A+Camp z cyklu „IT po godzinach” odbędzie się już we wrześniu 2013 roku w Krakowie.
Szczegóły już wkrótce na fan page: https://www.facebook.com/aplusc.camp oraz na naszym blogu IT-Maniak.pl