SiriusCoding Hakaton – jesteś programistą czy tylko gwiazdorzysz?

Sprawdź się podczas SiriusCoding Hakaton – maratonu programistycznego tylko dla doświadczonych developerów.

SiriusCoding QR kod

Maraton programistyczny SiriusCoding to jedyny hakaton dedykowany wyłącznie specjalistom. Powstał dzięki inicjatywie trzech doświadczonych developerów, którzy, jak sami mówią, chcieli stworzyć wydarzenie umożliwiające wymianę wiedzy na wysokim poziomie. Nazwa wydarzenia – SiriusCoding, nawiązuje do Syriusza, czyli najjaśniejszej na niebie i  jednej z najbliższych nam gwiazd, którą można zobaczyć gołym okiem z dowolnego miejsca na Ziemi. Sirius to również gra słów z angielskim wyrazem „serious”, podkreślającym poważne podejście do programowania. Hakaton zorganizowany jest w sercu Górnego Śląska – Katowicach, gdzie mieszkają i pracują jego pomysłodawcy. Zależy im na pokazaniu regionu jako miejsca, które staje się synonimem rozwoju technologii informatycznych nie tylko dzięki międzynarodowym korporacjom.

Celem hakatonu jest skupienie w jednym miejscu programistów, którzy będą tworzyć rozwiązania implementacyjne związane tematycznie z motywem podróży galaktycznej.
Do zadań uczestników należeć będzie rozwiązywanie problemów algorytmicznych, implementacja własnych projektów, integracja z gotowymi rozwiązaniami oraz wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach.

Główne zadanie to problem implementacyjny – do stworzenia będzie aplikacja kliencka, która wykorzystuje API wystawione przez nas. Oprócz tego dodatkowe punkty będzie można zdobyć rozwiązując mniejsze zadania poboczne (mniejsze nie znaczy łatwe). Zadania obejmą dziedziny takie jak algorytmika, security, big data, czy SQL. Zachęcam do udziału w hakatonie, tym bardziej, że postaraliśmy się o naprawdę ciekawe nagordy: vouchery na szkolenia o wartości do 5 tysięcy złotych na osobę; specjalistyczne książki; roczny hosting w chmurze do 1 tysiąca złotych; sprzęt elektroniczny i wiele innych. Warto śledzić naszego Facebooka, ponieważ tam na bieżąco informujemy co się u nas dzieje, kto dołączył do grona sponsorów i co będzie można wygrać  – mówi Michał Orłowski, jeden z pomysłodawców imprezy.

Udział w maratonie jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody o wartości ponad 40 tys. PLN. Rejestracji można dokonać przez stronę www.siriuscoding.pl

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa.

Fanpage wydarzenia: https://www.facebook.com/siriuscoding

Info dodatkowe:

Uczestnicy
– 10 drużyn,
– skład 5 osobowy,
– znajomość serwisów RESTowych,
– co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe

Zadania
– wykorzystanie serwisów RESTowych w zadaniach związanych z algorytmiką, optymizacją, integracją i security,
– 1 zadanie główne, co najmniej 8 zadań pobocznych

Gdzie? Kiedy?
– siedziba firmy JCommerce SA:
Ul. T.Kościuszki 227
40-600 Katowice

– 23 październik 2015
godz. 19:00-07:00