Whatpulse – niewidoczna zabawa dla każdego

Dzisiaj opowiem Wam o czymś w rodzaju “gry” internetowej, która jest popularna na świecie, a także w Polsce (mamy tam 4. miejsce). Jest to Whatpulse, czyli po prostu taki mały, nie zżerający zasobów programik, który nalicza wszystkie kliknięcia myszką, naciśnięcia klawiszy i do tego liczy metry/kilometry/mile, które przejechaliśmy kursorem po ekranie. A do tego rywalizujemy indywidualnie, w teamach – mamy swój oraz w narodowo – jak mówiłem, mamy 4. miejsce na świecie. Fajne, nie? W tym artykule opiszę rejestrację i instalację tego programiku.

Zaczynamy z Whatpulse’m

Musimy na samym początku wejść na stronę projektu Whatpulse (o, tutaj). Od razu widać, że każdy, kto ma te najbardziej znane systemy, może tego używać. W tej chwili używam Windowsa, więc ściągnę (pewnie jak się domyślacie) wersję dla Windy. Klikamy na duży przycisk Download Whatpulse (mam nadzieję, że go widzisz) i wybieramy system. W tej chwili ściągam wersję 1.6.2.1. Ściągamy i instalujemy tam  gdzie chcemy (nie będę tworzył wywodów na temat instalacji).

Teraz skonfigurujemy Whatpulse’a. W oknie wybieramy opcję nr 2 I need to register a new account. I postępujemy tak, jak obrazku obok. Klikamy Register, następnie Close i cieszymy się nowym loginem!

Jesteśmy razem

Jak pisałem na początku, od ponad  pół roku mamy swój klan/team, w którym wszyscy razem nabijamy klawisze i kliknięcia. Jak wejść do naszej grupy? Wystarczy zalogować się na stronie Whatpulse’a podając swoje dane, które umieszczaliśmy chwilkę temu. Wyświetla nam się strona My Whatpulse. Klikamy w zakładkę Teams, a następnie w Join a team. Wpisujemy nazwę naszego teamu, czyli Compu, my powinniśmy być po wyszukaniu na drugiej pozycji i wpisujemy hasło, kompu. Jesteś już w naszym klanie i poprawiasz nam statystyki. Ale musisz jeszcze wiedzieć, jak pulsować, czyli wysyłać swoje kliknięcia na serwer, bo oni niczego nie mogą zrobić za nas ;)

Pierwsze pulsowanie

Jest to chyba za prosta sprawa, żeby ją opisać, ale co mi tam. Żeby wysłać coś na serwer, musimy coś nabić. Po najechaniu na ikonę Whatpulse’a w tray’u zobaczymy statystyki, które nie zostały wysłane na serwer. Klikamy 2x na ikonę i wysyłamy na serwer nasze wciśnięcia. I jak widać, od nowa musimy nabijać wszystko. Całe statystyki teamu czy własne możesz obejrzeć na stronie Whatpulse’a. Oprócz tego projekt oferuje obsługę wielu komputerów naraz, okienko statystyk czy automatyczne pulsowanie. Jesteś już gotowy na rywalizację?